Carstensz Pyramid, 4 884m | Helicopter

Papua-Nová Guinea, Sudirman

Co nás čeká


Expedice | Koruna světa

Exotická hora Carstensz Pyramid nebo také Puncak Jaya leží v pohoří Sudirman v centrální části indonéské provincie Papua na ostrově Nová Guinea a je se svými 4 884 m (někdy se uvádí 5 030 m) nejvyšší horou ostrova Nová Guinea, státu Indonésie a celého světadílu Austrálie a Oceánie. Díky tomu je zařazena do projektu 7 summits, tedy mezi 7 nejvyšších hor všech kontinentů.

Obvyklý náročný několikadenní přístup k hoře Carstensz Pyramid vede úžasným deštným pralesem, přes území několika domorodých kmenů. V současné době však není tato varianta přístupu bezpečná, a tak nezbývá jiná možnost než se do základního tábora dostat helikoptérou.

Náročnost akce

Akce je určena pro středně fyzicky zdatné odvážlivce, kteří jsou schopni celodenního chození. Obtížnosti na skále dosahují stupně II-III. Celou dobu výstupu půjdete po fixních lanech nebo budete navázaní na krátké lano vedené horským vůdcem. Případný sníh nebo námraza by nám neměli výstup výrazně komplikovat.

Potřebné vybavení

Pro výstup byste měli být oblečeni jako na běžné alpské túře s vrcholem nad 4 000 m. Dále budete potřebovat sedací úvazek a přilbu. Přesný seznam samozřejmě zašlu.

Rámcový program


Číslo 1

Odlet z Vídně

Číslo 2

Přílet na mezinárodní letiště na Bali nebo na letiště v Jakartě. Přesun do hotelu a seznamovací večeře.

Číslo 3-4

Z Jakarty nebo Bali přeletíme domácí leteckou společností do městečka Timika. Přenocujeme v hotelu a připravíme si horolezecké vybavení pro výstup. Rovněž si zařídíme vstupní dokumenty do oblasti a zvážíme materiál k přepravě u letecké společnosti.

Číslo 5

Po brzké snídani v 6 ráno přejedeme na místní letiště a helikoptérou přeletíme do základního tábora „Yellow Valley“ pod Carstensz, který je ve výšce 4 300 m. Pro let, který trvá přibližně 30minut, musí být samozřejmě příznivé letové podmínky.

Číslo 6-7

Přestože vrchol Carstenz nepřesahuje hranici 5 000 m, budeme asi dva dny věnovat aklimatizaci, abychom si výstup na vrchol pořádně užili.

Číslo 8

Vrcholový den. Výstup je docela časově náročný, a proto se vyráží už ve 2 hodiny ráno. Postupujeme v částečně rozbité skále, která se svým charakterem dá srovnat s Matterhornem. Po rozhledu z vrcholu ve výšce 4 884 m sestoupíme do základního tábora a rádi zůstaneme ještě přes noc. Obvykle cesta na vrchol trvá 7-8 hodin a sestup 5 hodin.

Číslo 9

Pokud nám počasí dovolí, přeletíme helikoptérou ze základního tábora zpět do Timiky.

Číslo 10

Rezervní den.

Číslo 11

Přeletíme z Timiky na Bali nebo do Jakarty.

Číslo 12

Odlet domů.

Cenové podmínky


Cena zahrnuje

všechny potřebné permity a povolení výstupu a ke vstupu do oblasti

mezinárodní horský vůdce IFMGA, lokální certifikovaný horský vůdce, profesionální kuchař

vyzvednutí na letišti a převoz k hotelu v Timika

jeden let helikoptérou z Timiky do základního tábora Carstenzs a zpět

plánované 2 dny v hotelu v Timice

plná penze – jídlo podle plánu (snídaně, oběd, večeře)

celková logistika expedice do základního tábora

kompletní zajištění základního tábora, kuchyňské a jídelní vybavení, stany pro dva

fixní lana potřebné pro výstup na Carstenzs

k dispozici satelitní telefon, volání 2$ / min

Cena nezahrnuje

domácí let do Timiky z Bali nebo Jakarty a zpět (cena 600 $)

turistická víza

hotel na Bali nebo v Jakartě a transport

hotel v Timice nad rámec 2 dnů

pojištění

nadváha v letadle a helikoptéře

evakuační poplatky (kryje pojištění), další lety helikoptérou navíc např. v případě nevhodného počasí

ostatní neuvedené a vyšší moc

CARSTENSZ PYRAMID, 4 884M | HELICOPTER

Cena

12 000 $

Počet účastníků

3 / Horský vůdce

Doba trvání

12 dní

Datum uskutečnění

celý rok

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Aconcagua leží v Argentině v pohoří Andy poblíž hranic s Chile a je v regionu naprosto dominatní. Vždyť okolní hory převyšuje skoro o 1 500m. Hora je se svojí výškou 6 962 m n. m. nejvyšší horou celého amerického kontinentu a v rámci projektu 7 Summits je zařazena jako nejvyšší vrchol Jižní Ameriky.

Aconcagua, 6 961m

pohoří Andy


prosinec - únor

Argentina

Dokonalá sněhová pyramida, která sice není nejvyšší horou oblasti, ale její magičnost daleko přesahuje hranice Peru, ve kterém se nachází.

Alpamayo, 5 947m

pohoří Andy


červen - září

Peru

Ama Dablam na mě silně zapůsobila již od okamžiku, kdy jsem ji poprvé spatřil kousek za městečkem Namche Bazar. Dokonalá pyramida vystupujicí do výšky skoro sedmi tisíc metrů, stojící zde v pozici strážce na cestě k Mount Everestu.

Ama Dablam, 6 812m

Himaláje


říjen - listopad

Nepál

ECarstensz Pyramid nebo také Puncak Jaya leží v pohoří Sudirman v centrální části indonéské provincie Papua na ostrově Nová Guinea. Hora je se svými 4 884 m n. m. (někdy se uvádí 5 030 m n. m.) nejvyšší horou ostrova Nová Guinea, státu Indonésie a celého světadílu Austrálie a Oceánie.

Carstensz Pyramid, 4 884m | Trekking

pohoří Sudirman


celý rok

Indonésie

Před návštěvou Iránu jsem byl často varován. Slýchával jsem, že tam není bezpečno. Opak je ale pravdou. Po přistání v Teheránu jsem narazil na velmi milé a pohostinné obyvatele. Co jsem měl domluveno, bylo do puntíku splněno.

Damávand, 5 610m | Skialp

pohoří Elborz


5. - 13. dubna, 2023

Írán

Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie