Skitour traverz Monte Rosa

Švýcarsko, Walliské Alpy

Co nás čeká


Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.

Rámcový program


Číslo 1

Zermatt – Klein Matterhorn (3 883 m) - Pollux (4 092 m) - Refugio Ayas (3420 m)

Ze Zemattu vyjedeme lanovkou na Klein Matterhorn (3 883 m). Oddud na pásech traverzujeme téměř vodorovně pod jižní stěnou Breithornu až k mírnému sjezdu. Nástup od lanovky na Pollux (4 092 m) nám nebude trvat ani hodinu. Místy exponovaný skalní výstup ulehčují fixní řetězy a závěrečné metry po sněhové hraně umocní celkový zážitek z výstupu. Z vrcholu sestoupíme po stejné cestě a na lyžích pak sjedeme k chatě Refugio Ayas (3420 m).

Číslo 2

Refugio Ayas (3400 m) - Castor (4220 m) - sedlo Passo del Naso (4 150 m) - Refugio Gnifetti (3 647 m)

Z chaty časně ráno vyrážíme na lyžích a v závěru na stoupacích železech na vrchol hory Castor (4 220 m). Poslední úsek bývá technicky náročný. Z vrcholu pak přejdeme po exponované hraně na Felikhorn (4 087 m). Následuje sjezd a opět výstup na pásech do sedla Passo del Naso (4 150 m). Před sjezdem po ledovci k chatě Refugio Gnifetti (3 647 m) můžeme podle zbývající energie vystoupit na vrcholy Ludwigshohe (4 342 m) a Vincent Pyramide (4 215 m).

Číslo 3

Refugio Gnifetti (3647 m) - Parrotspitze (4 432 m) - Corno Nero (4 321 m) - Refugio Margheritta na vrcholu Signalkuppe (4554 m) - Zumsteispitze (4563 m) a dlouhý sjezd k Monte Rosa Hutte (2 883 m)

Po italské snídani plné energie rychle nastoupáme metry až na Parrotspitze (4 432 m) a Corno Nero (4 321 m). Podle chuti se pak můžeme podívat i na nejvýše položenou chatu v Alpách na vrcholu hory Signalkuppe (4 554 m) anebo k sošce Madony na Zumsteinspitze (4 563 m). Následovat bude hodně dlouhý sjezd s výškovým rozdílem přes 1 500 m pod úchvatnou ledovou stěnou Lyskamm k chatě Monte Rosa Hutte (2 883 m).

Číslo 4

Monte Rosa Hutte (2 883 m) - Cima Jazzi (3 804 m) - Zermatt

Dnes nemusíme pospíchat. Po táhlém ledovci vystoupíme až na méně známý vrchol Cima Jazzi (3 804 m). Hora je na hranici s Itálií a je vhodná pro výstup na lyžích. Sjezd do Zermattu můžeme vést dvěma způsoby. Buď kolem lanovky Rothorn nebo po ledovci Gornergrad
Pro obvzlášť nevybouřené jedince je po dohodě možné si vyběhnout na Dufourspitze (4634 m). Na převýšení 1750 m si však musíme přivstat.

Cenové podmínky


Cena zahrnuje

organizační zajištění

služby horského vůdce UIAGM a jeho náklady a profesní pojištění

Cena nezahrnuje

dopravu

ubytování a polopene

strava během dne

zapůjčení výbavy

ostatní neuvedené

SKITOUR TRAVERZ MONTE ROSA

Cena

na vyžádání

Počet účastníků

5 / Horský vůdce

Doba trvání

4 dny

Datum uskutečnění

duben - květen

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Pětidenní přechod, který z této části Dolomit vytěží maximum. Přestože budou k nabrání výšky využívány vleky, rozhodně uplatníte i svoji předem natrénovanou silovou vytrvalost. Odměnou budou krásné výhledy, ale určitě i vychlazené pivo a Aperol.

Skitour srdcem Dolomit

Dolomity


únor - březen

Itálie

Pětidenní přechod centrální částí Dolomit, který zakončíme poslední etapou vedoucí pod legendárními vrcholy Tre Cime.

Skitour Tři Čimy

Dolomity


březen - duben

Itálie

Oblast Andermattu je známá především díky vynikajícímu terénu pro lyžování mimo upravené sjezdové tratě. Naše cesta začíná v lyžařském středisku Realp a my se pak pohybujeme z jihu na sever.

Skitour Urner Haute Route

Urnské Alpy


březen - duben

Švýcarsko

Tato v poslední době opěvovaná skialpová túra svojí trasou obkresluje údolí Villgratental. Během čtyřech dnů urazíme v srdcovém esu 55 km, při kterých na stoupáme 5 700 m a sjedeme 6 300 vertikálních metrů. Cestou také vystoupáme na 4 místní dominantní vrcholy.

Srdcové eso zimy - Villgratental

Villgratenské hory


leden - únor

Rakousko

Rakouské ledovce Stubai a Pitztal jsou zárukou dobrého sněhu a radosti z přicházející zimy.

Tyrolské ledovce, jako brána do další zimy

Tyrolské Alpy


prosinec - leden

Rakousko

Šestidenní skialp v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naší loď obklopí fjordy, hory, ledovce a my se jen rozhodneme co ochutnáme.

Za prašanem v polární záři | Skialp

Lyngenské Alpy


březen - duben

Norsko