Aletschhorn, 4 193m

Švýcarsko, Bernské Alpy

Popis


Alpy

Krásný vrchol Bernských Alp, na který lze vystoupit hned z několika směrů. Vzhledem k delšímu přístupu po ledovci můžu z vlastních zkušeností doporučit výstup na skialpech JZ žebrem přes chatu Oberaletschhütte. Pod posledním strmým skalnatým a sněhovým úsekem před vrcholem navrhuji odložit lyže. Zasněžený ledovec oceňuji hlavně na sestupu, který především díky lyžím prožívám s radostí. Z vrcholu nemusíme sestupovat stejnou cestou, ale lze uskutečnit i přechod hory, pokud náš sjezd povedeme jednodušším SV hřebenem přes bivak Mittelaletsch. Tohle by se mi však v létě opravdu jít nechtělo.

Cenové podmínky


Cena zahrnuje

organizační zajištění

vedení horským vůdcem IFMGA, včetně jeho nákladů na lavovky, ubytování a jeho profesního pojištění

možnost zapůjčení kvalitní výzbroje

certifikát o výstupu

Cena nezahrnuje

ubytování, lanovky, jídlo

doprava do Wallisu a zpět

osobní pojištění

ostatní neuvedené

ALETSCHHORN, 4 193 M

Cena

1 300 €

Počet účastníků

2 / Horský vůdce

Doba trvání

3 dny

Datum uskutečnění

květen - září

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Pro mě jeden z nejúžasnějších vrcholů Walliských Alp. Rozhodně si ale nemyslím, že výstup na tuto dominantní pyramidu je zadarmo. Poměrně dlouhá cesta z údolí na výchozí chatu Dent Blanche je následující den odměněna technicky nenáročným lezením po pevné skále.

Dent Blanche, 4 356m

Walliské Alpy


červen - září

Švýcarsko

Pokud si mohu vybrat, raději na tuto horu vystupuji na lyžích. A když cestou zpět narazíte na natátý jarní firn, rozhodně mi dáte za pravdu. Výstup není o technické náročnosti, ale především o hlavě, (která může občas vyslat varovný signál a raději navádět k sestupu.

Dom, 4 545m

Walliské Alpy


květen - září

Švýcarsko

Každý, kdo trochu leze v Alpách, chce dříve či později vystoupat na Matterhorn. Přiznávám, že je to svým vzhledem moc krásná hora. Pro mě, coby horského vůdce, je to náročná práce. Převýšení z chaty je více než kilometr, většinou se jde současně na krátké lano a zpátky na chatě chci být, pokud možno, co nejdříve.

Matterhorn, 4 478m

Walliské Alpy


červen - září

Švýcarsko

Nejvyšší vrchol Alp je sen snad pro každého, kdo se na horách pohybuje. Nejčastěji se sen plní na normální cestě z Francie přes chatu Gouter. Protože je cesta však za krásného počasí přelidněná, doporučuji vycházet normální cestou z Itálie nebo cestou "přes tři vrcholy" z Aiguille du Midi, které jsou pouze o něco málo náročnější.

Mont Blanc, 4 808m

Masiv Mont Blanc


duben - září

Francie a Itálie

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace

Nejvyšší hora bývalého Rakouska-Uherska. Dostupná, ledem pokrytá královna, si dodnes zachovala své výsostné postavení mezi východními alpskými vrcholy.

Ortler, 3 899m

Skupina Ortler


květen - září

Itálie